Ariana | Blogger | X X

poniedziałek, 21 grudnia 2015

Inspiracje świąteczne – o układaniu książek i tym podobnych

Cześć i czołem!

Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić kilka pomysłów na to, jak ułożyć książki, by było świątecznie i przykuwało wzrok. Mam nadzieję, że znajdziecie wolną chwilę, żeby ułożyć swoje powieści w jakiś fikuśny sposób. Jeżeli już się Wam uda, koniecznie podeślijcie zdjęcia! :)

CHOINKA #1


Jeżeli w swoich księgozbiorach macie na tyle pozycji, by ułożyć je w ten sposób - nie zwlekajcie! Sam wiele dałbym za to, żeby taka właśnie choinka stanęła w moim pokoju.

CHOINKA #2


To świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt wiele miejsca na dodatkowe ozdoby. Mała, ale jakże efektowna choinka z pewnością zaskoczy Waszych bliskich, którzy będą Was odwiedzać w ten świąteczny czas.

BAŁWAN #1


Są choinki, muszą i być bałwany. Takie ułożenie książek również przeznaczone jest tylko dla osób, które swoje zbiory skromnymi nie mogą nazwać i mają dużo miejsca do manewru. Niepowtarzalny klimat - gwarantowany.

BAŁWAN #2


Wersja o wiele mniej wymagająca, niż ta powyżej, ale również robi świetne wrażenie i pozwala poczuć magię świąt. Skoro nawet mi udało się wykonać takiego małego bęcwała, to i Wy możecie spróbować, czyż nie? :)

INNE DUPERELE

Ciekawym pomysłem jest powycinanie stron ze starych książek i sklejenie ich na różne sposoby, tak by dawały niecodzienny efekt.
Równie dobrze prezentują się oryginalne bombki na choinkę wykonane również ze stron starych książek. To niesamowity i korzystny pomysł na "pozbycie" się tych egzemplarzy, które nie nadają się już do niczego innego, jak tylko do oddania na makulaturę. Jeżeli jesteście zaciekawieni i zdecydowani na wykonanie takich ozdóbek, koniecznie przyślijcie zdjęcia. :) Trochę szerzej na ten temat w tym miejscu. A może sami robicie książkowe ozdoby, o których tu nie wspomniałem? Czekam na Wasze pomysły.